; Hodnocení obchodu na Zboží.cz

Plesová sezóna v plném proudu

Plesová sezóna je tu, po 2 letech rozhodně příjemná změna. Přinášíme vám pár tipů, jak neudělat módní faux pas. Přece jenom jsme to možná už trošičku zapomněly.

Nejdříve trocha historie. Věděly jste, kdy vůbec začaly plesy a kde? A co se nosilo? My jsme to pro vás zjistily. Plesy začaly zhruba v 15. Století na španělském a francouzském královském dvoře. V té době se tančil zejména tanec pavana a manueta a nosily se drahé garderoby. V 80 letech 18. Století vznikl teprve první párový tanec a to valčík, v roce 1830 pak přišla na scénu oblíbená polka. Před 175 lety se konal první český bál v pražském Konviktském sále. Na tomto bále byl např. Karel Hynek Mácha a Karel Sabina a byl to v té době ples pro českou smetánku.

Plesová etiketa

Zná to určitě každá z nás. Blíží se ples a už to začíná. Co na sebe? Jaké zvolit doplňky? Jaký si udělat účes a líčení? Jaké boty se k tomu budou hodit atd atd. Opravdu těžká disciplína, pokud chceme vypadat dobře. Muži to mají mnohem jednodušší, ve skříni většinou 1 sako a kalhoty, takže je to jasná volba. Do toho šáhnou po nějaké košili, nad kterou moc nepřemýšlí a pak už jen zvolit kravatu, kterou stejně po zahájení plesu zahodí :-D 

Pokud není vyloženě vyžadován dress code, tak může žena zvolit dlouhé či krátké společenské šaty libovolné barvy, střih by měl být vybírán dle typu postavy a věku. Měl by podtrhnout ženinu krásu. Vždy je důležité zvolit správné doplňky a účes. Osobně si myslím, že v jednoduchosti je krása, tudíž je dobré nekombinovat více než 2 barvy a nepřehánět to s krátkostí šatů J Důležité je také zvolit správné silonky, určitě je dobré nesahat po těch lesklých a zvolit obuv s uzavřenou špičkou. Protože pokud vám bude koukat šev z punčoch z bot, díru do světa opravdu neuděláte. A hlavně nikdy, opravdu nikdy nesahejte po podkolenkách, ať už je délka vašich šatů jakákoliv. Už jsem viděla pár dam s podkolenkami, které vykukovaly z rozparku a věřte, že to vypadá strašně :-D Pak je úplně jedno jak budete dokonale oblečená a nalíčená, tohle Váš outfit rozhodně zabije :-D Nakonec samozřejmě musíme zvolit správný kabát, rozhodně nesahejte po zimní bundě.

 

Elegantní módu na ples můžete pořídit i na našem e-shopu. Vytvořily jsme pro Vás pár kombinací.

  

https://www.jeduvestylu.cz/damsky-kabat-jarni-vlneny-elisabeth-bezovy-jeduvestylu/

https://www.jeduvestylu.cz/damske-saty-elegantni-s-vystrihem-teresa-cerne/

 

 

https://www.jeduvestylu.cz/damsky-kabat-jarni-vlneny-elisabeth-bezovy-jeduvestylu/

https://www.jeduvestylu.cz/damske-saty-elegantni-s-vystrihem-teresa-zelene/

 

 

https://www.jeduvestylu.cz/damsky-kabat-jarni-vlneny-elisabeth-bezovy-jeduvestylu/

https://www.jeduvestylu.cz/damsky-kabat-jarni-vlneny-elisabeth-bezovy-jeduvestylu/

 

 

 

https://www.jeduvestylu.cz/damske-spolecenske-saty-bernadette-bezove/

https://www.jeduvestylu.cz/damske-spolecenske-saty-bernadette-svetle-modre/

 

 

https://www.jeduvestylu.cz/damsky-kabat-jarni-vlneny-elisabeth-ruzovy-jeduvestylu/

 

https://www.jeduvestylu.cz/damsky-kabat-jarni-vlneny-elisabeth-matovy-jeduvestylu/